Підбір прогресивних лінз

 Здатність добре бачити значною мірою визначає якість життя людини, дає можливість займатися улюбленою справою та різними хобі.

Подолати проблеми, які виникають у молодому віці або після 40-50 років, допомагають сучасні оптичні пристрої. Підбір прогресивних лінз - універсальний вихід для людей з пресбіопією та іншими офтальмологічними захворюваннями. Такі медичні прилади мають три зони:

 • для дали (верхня) – дозволяє водити авто та бачити предмети на відстані понад п'ять метрів;
 • для близької (нижня) – призначена для роботи з дрібними елементами, малювання та читання;
 • коридор прогресії (середня) – необхідний для плавного переведення погляду з близьких на далекі предмети, ця зона використовується для роботи за ноутбуком або стаціонарним комп'ютером.

Вибір прогресивних лінз залежить від сукупності факторів: виду захворювання та серйозності офтальмологічних порушень, віку, особливостей застосування окулярів, а також бюджету покупки. При виборі оправи значення мають: форма особи, анатомічні особливості та особисті переваги пацієнта. Оптика ЛІК допоможе здійснити покупку з дотриманням алгоритму підбору найбільш вдалих прогресивних лінз. У нас є власні фахівці та великий досвід виготовлення оптичних пристроїв для клієнтів із різними потребами.

Ключові особливості прогресивних лінз

Лазерна корекція та хірургічні операції не завжди показані і не завжди підходять пацієнтам, тому багато хто приймає рішення носити окуляри або контактні лінзи. За співвідношенням оптичних властивостей, практичності та довговічності відмінним варіантом є прогресивні лінзи. Вони показані, насамперед, представникам старшої вікової групи, у яких спостерігається зниження та знос еластичності тканин кришталика. Хоча молоді люди їх також використовують при погіршенні видимості предметів поблизу і вдалині.

Зробивши вибір на користь прогресивних лінз, ви можете забути про необхідність використання двох або навіть трьох пар очок для різних випадків життя. Цей різновид має 2 оптичні центри, що дозволяє фокусувати погляд на об'єктах, які знаходяться на різній відстані. Звичайно, до такого оптичного пристрою доведеться звикати (адаптація кришталика займає деякий час), але надалі можна буде легко побачити текст поблизу, зображення на комп'ютері та автобус, що під'їжджає на зупинці.

Наслідуючи алгоритм підбору оптимальних прогресивних лінз, лікар обов'язково розповідає про різні види подібної продукції. Вироби можуть бути стандартними, оптимізованими та індивідуальними. Останній варіант найбільш вдалий, оскільки:

 • до уваги беруться всі особливості зору;
 • можна виготовити лінзи для пацієнтів із нестандартною міжцентровою відстанню;
 • доступне коригування положення лінзи на обличчі;
 • перекручення по периферії мінімальні;
 • вдається збільшити поля робочих зон і досягти найкращої якості картинки.

Здійснюючи підбір прогресивних лінз, є сенс подумати про покриття антивідблиску та додатковий захист (від пилу, ультрафіолетових променів, від запотівання). Так вдасться досягти максимальних результатів корекції та зробити носіння комфортним за будь-яких обставин.

Як не помилитися з вибором: переваги прогресивних лінз

Основними аргументами на користь придбання таких лінз є:

 • економія грошей купівлі кількох пар очок;
 • ефективне наближення предметів, що знаходяться на різній дистанції;
 • чіткість зображень;
 • відсутність напруги під час перекладу погляду;
 • непомітність ліній, що поділяють зони.

Підбір прогресивних або інших лінз повинен здійснюватися кваліфікованим офтальмологом, щоб потім у людини не виникало дискомфорту при їх використанні, головний біль та інші неприємні наслідки. Перед призначенням лікар обов'язково перевіряє відсутність протипоказань. Не використовують прогресивні лінзи, коли:

 • є ознаки помутніння кришталика;
 • різниця у зорі між очима становить більше двох діоптрій;
 • при обстеженні виявляється косоокість – при такій патології краще користуватися окулярами із призматичними лінзами.

Правильний алгоритм підбору прогресивних лінз

Вибирати такі оптичні пристрої значно складніше, ніж звичайні, оскільки доводиться враховувати багато факторів. Але краще один раз пройти комплексне обстеження і замовити товар, що підходить за всіма параметрами, ніж витратити чималу суму грошей на окуляри, які потім лежатимуть у футлярі.

Алгоритм підбору будь-якого різновиду прогресивних лінз складається з наступних етапів:

 1. Збір анамнезу. Офтальмолог повинен з'ясувати вік, сферу діяльності, особливості життя, а також дізнатися про скарги пацієнта.
 2. Діагностика, що включає перевірку гостроти та полів зору, вимірювання міжцентрової відстані, виявлення астигматизму, перевірку очного дна тощо.
 3. Вибір лінз, які дозволять забезпечити найкращу чіткість. Попередньо робиться розрахунок адідації та інсету.
 4. Складання висновку, у якому зазначаються оптимальні параметри лінз.

Переваги підбору прогресивних та інших лінз у нашому магазині

У разі ознак пресбіопії чи інших офтальмологічних проблем не можна відкладати візит до лікаря. Своєчасне обстеження та початок носіння корекційних пристроїв дозволить уникнути швидкої прогресії хвороби та зробити життя комфортним. Розраховувати на простий алгоритм підбору та купівлі прогресивних лінз можуть клієнти нашого спеціалізованого магазину з різноманітністю продукції, доступними цінами та оперативним обслуговуванням. Наше завдання – зробити так, щоб кожен клієнт залишився задоволеною співпрацею та став постійним покупцем, тому:

 • наші фахівці проводять ретельний огляд та враховують сукупність факторів (ступінь далекозорості/близорукості, сфера застосування окулярів тощо) для підбору оптимальних оптичних приладів;
 • медичні вироби утворюються індивідуально під запити пацієнтів;
 • діагностика у наших окулістів не коштуватиме вам жодної копійки;
 • у постійно оновлюваному каталозі представлені різноманітні лінзи та оправи з описами та актуальними цінами – ви можете самі вирішити, що краще підходить за естетичними та практичними властивостями;
 • записатися на прийом до окуліста можна на зручний час (зверніть увагу, що після огляду не можна буде сідати за кермо!);
 • за бажанням покупця замовлення може бути доставлене до будь-якого району столиці чи іншого міста України – ми відправляємо товар без затримок.

Ми обов'язково допоможемо вам зробити вдалий вибір прогресивних лінз та придбати їх на вигідних умовах – звертайтесь до магазину Оптика ЛІК прямо зараз!