Профогляд

 Найкращим способом підтримання хорошого зору та попередження серйозних захворювань сітківки, кришталика тощо, є регулярний огляд у окуліста. Фахівець із хвороб зорової системи знає ознаки початкових стадій патологій та за допомогою сучасних приладів може їх виявити у дитини чи дорослого. Головне – не забувати проходити перевірку, причому обов'язково у хорошого офтальмолога, який:

  • має вищу освіту та документи, що підтверджують кваліфікацію;
  • досить довго працює за фахом;
  • має навички застосування інноваційних технологій діагностики;
  • швидко і акуратно проводить офтальмологічний огляд, відповідає на будь-які питання, що виникають у пацієнта;
  • за потреби призначає додаткові дослідження, щоб поставити максимально точний діагноз;
  • підбирає методики лікування індивідуально, враховуючи вік, анамнез, клінічну картину та спосіб життя людини.

Навіщо потрібний профілактичний огляд у офтальмолога?

Захворювання органів очей можуть розвиватися у будь-якому віці та з різноманітних причин. Найчастіше це інтенсивні навантаження, генетична схильність, шкідливі звички, недотримання правил гігієни (переважно у дітей) та травми (побутові, виробничі). Але навіть якщо немає явних симптомів запальних, інфекційних та інших патологічних процесів, огляд офтальмолога все одно потрібний. Багато хвороб розвиваються непомітно, але мають важкі наслідки, тому розумніше періодично перевірятися у лікаря, ніж потім лікувати запущену катаракту або глаукому.
Огляд окуліста дозволяє:
  1. Не пропустити перші ознаки захворювання.
  2. Виявити передумови для погіршення гостроти зору та вжити заходів для профілактики короткозорості, далекозорості і т.д.
  3. Провести своєчасну заміну окулярів або лінз – якщо цього не зробити, очі будуть перенапружуватися, можуть виникати сильні головні болі.
  4. Успішно справлятися з професійними обов'язками та виконувати вимоги роботодавця. Для деяких видів робіт відвідування окуліста раз на півроку чи рік є обов'язковим, і якщо не пройти огляд, вас можуть усунути або навіть звільнити.
  5. Підтримувати найвищий рівень якості життя.
  6. Зекономити час та гроші на дороге лікування, якого вдасться уникнути.

Кому особливо важливо не пропускати огляд у лікаря-офтальмолога

Відповідально ставитись до здоров'я очей необхідно кожному дорослому, а батькам також приділяти увагу благополуччю дітей. Але є категорії людей, яким бувати на прийомі у лікаря особливо важливо. Обов'язковим профілактичний огляд у офтальмолога є для тих, хто:
  1. Виріс у сім'ї, де у багатьох є очні хвороби.
  2. З тих чи інших причин проводить перед екраном комп'ютера більше 6-8 годин щодня.
  3. Страждає від підвищеної сухості слизових оболонок очей.
  4. Старше 40 років. З віком починаються дегенеративні процеси в зоровій системі, які можуть провокувати погіршення зору та розвиток усіляких патологій. Офтальмолог оцінить стан та дасть рекомендації щодо подальшого лікування чи виконання профілактичних процедур.
  5. Проходить навчання у школі чи університеті.
Окремо варто наголосити на важливості звернення до лікаря в перший рік життя дитини, коли існує небезпека припинення розвитку зорових органів.

Як часто проводиться огляд у лікаря-офтальмолога: рекомендації для дітей та дорослих

Навіть якщо ви не належите до категорій людей, які потребують обов'язкового медогляду, приходити до окуліста необхідно щонайменше 1 раз на рік. У разі появи симптомів очних патологій записатися на консультацію слід негайно. Щодо дітей, то для них рекомендована наступна періодичність:
  1. до року: три рази – у 1-2 місяці, у півроку та у 12 місяців;
  2. щорічно з 1 до 6-7 років;
  3. за індивідуальним графіком за наявності вроджених чи набутих захворювань.

Проведення профогляду: що робить та перевіряє офтальмолог

Завданням фахівця є виявлення навіть незначних відхилень від норми та складання рекомендацій щодо покращення здоров'я очей. Профогляд включає:
  • оцінку гостроти зору;
  • зміна внутрішньоочного тиску;
  • ідентифікація новоутворень;
  • встановлення вроджених патологій у дітей;
  • аналіз стану очного дна;
  • призначення додаткових досліджень на кшталт периметрії та рефрактометрії.
Своєчасний огляд лікаря офтальмолога дозволяє виявити ознаки катаракти, далекозорості, глаукоми, короткозорості, астигматизму та негайно розпочати лікування з гарним прогнозом одужання.