Прогресивні лінзи

 Коли йдеться про корекцію зору, не кожен вирішується на лікарське втручання: багато хто віддає переваги таким способам корекції зору, як окуляри або контактні лінзи. Проте, який завжди звичайні лінзи можуть задовольнити потреби клієнта, що у оптику.

Прогресивні лінзи: головні переваги

Коли кришталик ока зношується і еластичність тканин знижується, зір починає погіршуватися. Нерідко для впевненості у власному зорі доводиться набувати, наприклад, дві пари очок, коли в одній оправі знаходяться лінзи для читання, а в іншій – такі, в яких видно об'єкти вдалині.
Прогресивні лінзи для окулярів створені саме для того, щоб позбавити людину необхідності носіння окулярів з різними діоптріями. Такі лінзи дозволяють плавно переходити від зору поблизу зору вдалину. Прогресивні лінзи мають особливість, яка полягає в наявності двох оптичних центрів, завдяки яким людина може сфокусуватися і на далеких об'єктах, і на об'єктах поблизу, і на тих, що знаходяться на середній відстані.
Прогресивні лінзи варто купити, якщо на те є відповідне медичне розпорядження. Варто розуміти, що адаптація ока до таких лінз може зайняти деякий час, оскільки кришталик ока може звикнути до нового способу фокусування не відразу.

Прогресивні або мультифокальні контактні лінзи

Деякі віддають вибір на користь коригування зору, оминаючи необхідність виготовляти окуляри з індивідуальними лінзами. У такому разі альтернативою можуть стати мультифокальні контактні лінзи, що працюють так само, як і прогресивні лінзи в окулярах.
Контактні прогресивні лінзи відрізняються від тих, що купуються для окулярів, ціною та іншими параметрами. При виборі мультифокальних контактних лінз слід враховувати режим носіння, вид будівлі і, звичайно, значення діоптрій.
Контактні прогресивні лінзи можуть бути біфокальними, концентричними та асферичними. Перші є найпростішим варіантом, оскільки мають дві зони для фокусування зору: що вище для огляду об'єктів вдалині, а нижня - для ближнього бачення. Концентричні лінзи допускають огляд ближніх та далеких об'єктів за рахунок кількох кругових зон, тому можуть бути різних форм. Асферичні лінзи дозволяють змінювати рівень сили заломлення світла від центру лінзи до периферії і, зазвичай, розраховані не сприйняття прилеглих образів через центр лінзи.

Підбір прогресивних лінз

Щоб підібрати прогресивні лінзи, потрібно враховувати низку індивідуальних факторів. Наприклад, дуже важлива форма особи, оскільки від не залежить тип оправи. Тому підбираючи собі окуляри з прогресивними лінзами, краще звернутися до професіонала, який зможе правильно розрахувати зони огляду через окуляри.
Дуже важливо врахувати те, як оправа сидітиме на носі та вухах, щоб відстань між лінзою та оком дозволяла досягти оптимальної картинки.
Також при підборі лінз важливий фактор способу життя, адже від нього залежить розташування зон для огляду об'єктів різної віддаленості. Наприклад, перегляд зображення або тексту на екрані комп'ютера істотно відрізнятиметься від читання паперової книги. Тому прогресивні лінзи варто підбирати з урахуванням щоденних занять.
На вартість прогресивних лінз для окулярів також впливає наявність на лінзах покриття, яке виступає як захист скла від подряпин. Також покриття лінз може захищати від ультрафіолету та зайвого екранного світла, якщо ви часто працюєте за комп'ютером.