Догляд для окулярів
- Сортувати:
- дешеві
- дорогі
- нові надходження
- популярність
- Швидкий переглядВ наявностіFashion Style0004
Тривалість експлуатації окулярів залежить не тільки від якості матеріалів, з яких виробляють їх деталі, а й від умов зберігання та регулярності догляду. Якщо все робити правильно - окуляри прослужать довго, забезпечать стабільну чіткість зору і комфортні відчуття при носінні.
Що потрібно для догляду за окулярами
Для збереження функціональності та первинного зовнішнього вигляду окуляри слід регулярно чистити. Для цього знадобиться таке приладдя:
- Багаторазові серветки для протирання лінз. Фахівці радять купувати спеціальні серветки з мікрофібри – синтетичної тканини, виготовленої з найтонших ниток. Матеріал має чудову якість притягувати бруд і вологу. При протиранні мікрофіброю на лінзах не залишається розлучень, поверхня не отримує пошкоджень. Серветки періодично потребують прання, яке слід здійснювати із застосуванням м'яких миючих засобів (без абразивних частинок).
- Одноразові вологі серветки. Просочені спеціальним розчином, що ефективно усуває забруднення. Мають антибактеріальні властивості. Кожна серветка герметично упакована (щоб уникнути втрати вологи), це дозволяє зручно зберігати її в сумці, щоб скористатися будь-якої миті.
- Спрей для чищення окулярів. Спеціальний засіб для ефективного видалення забруднень із лінз окулярів (або інших оптичних поверхонь).
- Спрей від запотівання окулярів. Актуальний у зимовий час, коли від перепаду температури на вулиці та в приміщенні окуляри пітніють. Антизапотіватель для окулярів наноситься на внутрішній бік попередньо очищеної лінзи, після чого необхідно дочекатися повного висихання. Він створює невидиму оком гідрофобну плівку, яка знижує силу тяжіння молекул, не дозволяючи водяному туману осідати на поверхню. Такий спрей для окулярів активно використовується любителями плавання – він забезпечує чудовий огляд окулярів у воді. Спрей для окулярів проти запотівання діє тривалий час (зазначений виробником), після чого процедуру необхідно повторити.
Як правильно чистити окуляри
Регулярне чищення окулярів – запорука їхньої тривалої експлуатації. Для здійснення процедури потрібно приготувати все приладдя плюс м'який миючий засіб та теплу воду. Діяти рекомендується за алгоритмом:
- сполоснути окуляри під несильним струменем води;
- нанести на лінзи та елементи оправи миючий засіб та ретельно промити пальцями – до повного видалення мила;
- витерти окуляри серветкою з мікрофібри;
- якщо окуляри мають сильні забруднення – слід купити спрей для чищення окулярів та скористатися ним;
- нанести спрей проти запотівання окулярів, дати йому повністю висохнути.
Які дії неприпустимі під час догляду за окулярами
Щоб не зіпсувати оправу та лінзи окулярів, слід дотримуватися простих правил:
- не очищати лінзи паперовими серветками, ганчірками з грубої тканини – вони неминуче залишать подряпини, що негативно позначиться на стані лінз та чіткості зору;
- не використовувати для протирання лінз звичайні вологі серветки – містять речовини, які можуть пошкодити поверхню;
- не чистити окуляри із застосуванням агресивних хімічних рідин, відбілювачів, розчинників, засобів із вмістом абразивних частинок;
- не намагатися затерти подряпини – це лише погіршить проблему, краще відразу встановити нову лінзу.
Правила догляду за окулярами
Загальні правила догляду за окулярами:
- Зберігання та транспортування окулярів необхідно проводити у міцному футлярі, бажано – з жорстким каркасом, усередині футляра має бути м'яка тканина.
- Не залишати окуляри біля опалювальних приладів або на сонці. Висока температура пошкоджує лінзи та оправу.
- Знімати окуляри потрібно двома руками – це дозволить уникнути перекосу оправи та розхитування кріплень.
- Окуляри слід регулярно чистити, дотримуючись рекомендацій фахівців. При цьому використовувати багаторазові мікрофіброві серветки. Застосовувати спеціальні засоби для чищення лінз та спрей антизапотівувач для окулярів.
- Також регулярно треба мити футляр. Забруднення внутрішньої поверхні футляра може призвести до забруднення окулярів.
- У дорозі на вулиці на роботі для чищення рекомендується користуватися одноразовими вологими серветками для оптики. Вони герметично упаковані, не займають багато місця, зручні у використанні.
- Класти окуляри на поверхню або у футляр потрібно лінзами вгору – це захистить їх від появи подряпин та потертостей.
- Якщо спосіб життя передбачає виконання різких рухів та нахилів – треба обзавестися шнурком або ланцюжком, який утримає окуляри від падіння.
- Окуляри – суто індивідуальний предмет, тому не слід їх давати для носіння та приміряння іншим людям.
- Не рекомендується носити окуляри, піднявши їх як обідок для волосся. Це може призвести до випадання і втратою гвинтиків кріплень, спотворенням форми завушників.
- Періодично варто відносити окуляри для професійного чищення в оптику. Там застосовують ефективне ультразвукове чищення. За потребою замінять подушечки для носа.