Засоби для зволоження

 Чудова альтернатива окулярам – контактні лінзи. Вони практичні та зручні, особливо – при активному проводженні часу. Ними користуються для корекції зору (якщо є короткозорість, далекозорість, астигматизм, пресбіопія), а також візуальної зміни кольору очей.

Окуляри та контактні лінзи діють за одним принципом – здійснюють заломлення світлових променів та направлення їх на сітківку.

Контактні лінзи виготовляють із високоякісних матеріалів. Вони не обмежують доступ кисню до органів зору. Тому зазвичай людина просто забуває, що носить елементи, що коректують. Але в деяких випадках можливе виникнення дискомфортних відчуттів – сухість в очах, роздратування. Тоді рекомендується користуватися краплями для очей, сумісними із лінзами.

Як діють зволожуючі засоби для очей

Виробники пропонують два види контактних лінз:

  • Жорсткі. Матеріал виготовлення – полімери. Ці лінзи газопроникні, надійно утримують форму. Призначаються для людей із астигматизмом.
  • М'які. Зручні, комфортні, чудово утримуються на поверхні рогівки. Випускаються у великому асортименті.

На поверхні очей є слізна плівка, яка захищає від мікротравм, здійснює газообмін тканин, сприяє зволоженню рогівки та кон'юнктиви, видаленню з поверхні дрібних сторонніх тіл та патогенної флори. У складі плівки – 98% води, в якій містяться солі, електроліти, ліпіди та інше.

Слізна тришарова плівка:

  1. Зовнішній шар містить ліпіди, його призначення – уповільнювати випаровування вологи, захищати поверхню від забруднень.
  2. Середній шар – водяний. Відповідає харчування рогівки, забезпечуючи її киснем, глюкозою, білками, іншими необхідними речовинами.
  3. Внутрішній шар – муциновий (слиз). Служить сполучною ланкою між водним прошарком і рогівкою.

Комфорт і якість зору залежать від стабільного стану слізної плівки.

Розміщення контактних лінз здійснюється на слізній плівці. Якщо з якоїсь причини виникає дискомфорт – є сенс використовувати краплі для очей, що зволожують, при носінні лінз. Це недорогий та ефективний спосіб, що полегшує процес встановлення лінз, що відновлює водний баланс.

Важливий компонент крапель для очей від сухості лінз – гіалуронова кислота (натрію гіалуронат), за хімічним складом та властивостями схожа на муцин (входить до складу слізної плівки). Ця речовина позитивно впливає на стан людської сльози: сприяє стабілізації кількості рідини, що виробляється, зволожує поверхню ока, допомагає зменшити випаровування вологи.

Також корисні компоненти крапель для комфортного носіння лінз – фосфоліпіди, що утворюють найтонший гідрофобний шар (аналогічний природному ліпідному шару), що створює захист для очної тканини.

Чому виникають неприємні відчуття при носінні контактних лінз

При нормальному стані очей слізна плівка має збалансований хімічний склад – це сприятливе середовище для контактних лінз, розміщених у ній над рогівкою. При недостатній кількості слізної рідини людина починає відчувати дискомфорт:

  • складається враження, що в очах пісок;
  • очі червоніють;
  • загострюється світлочутливість;
  • виникає свербіж, неприємне поколювання.

Такі симптоми можуть виникнути з низки причин:

  1. Тривалий період роботи над комп'ютером. Зазвичай у таких випадках людина моргає значно рідше, ніж зазвичай. Це провокує пересихання. Щоб уникнути проблем, рекомендується періодично давати очам відпочити, часто поморгати, зробити спеціальну гімнастику для очей. Але ці поради зазвичай ігноруються, через що починаються проблеми із зором.
  2. Надмірна сухість повітря. Найчастіше це відбувається в холодну пору року, коли в приміщенні працюють опалювальні прилади, що пересушують повітря.
  3. Роздратування очей від впливу сонячних променів, вітру, диму та інших негативних факторів.
  4. Використання неякісних або неправильно підібраних контактних лінз або порушення режиму їх носіння.
  5. У період звикання до нових контактних лінз.
  6. Захворювання, які мають супутній синдром «сухого ока».
  7. Зневоднення організму.

Краплі для очей при носінні лінз допоможуть усунути ці ознаки.

Характеристика засобів для зволоження очей

Краплі для очей, які можна використовувати з лінзами, поєднують у собі властивості зволоження та мастила. Зволоження проводиться за допомогою гліцерину, повідону, спеціальних консервантів, забезпечуючи захист від мікробів. Змащування здійснюється за рахунок наявності розчинних у воді полімерів, що усувають із поверхні коригувальних оптичних виробів білкові клітини.

Залежно від складу, краплі для контактних лінз роблять таку дію:

  1. Протизапальне – актуально при подразненні рогівки, у разі виникнення бактеріальної інфекції. Можуть застосовуватись у профілактичних цілях.
  2. Судинозвужувальне – усувають наслідки роздратування через наявність розширених судин очей. Не усувають причину інфекції, що виникла.
  1. Протиалергічний – потрібні для людей зі схильністю до алергічних реакцій. Усувають почервоніння, набряк, інші наслідки алергії.

Якісні краплі для лінз мають численні переваги:

  • оптичні вироби не підсихають тривалий час;
  • усувають почервоніння, роздратування, дискомфортні відчуття у власних очах;
  • для людей, які тільки починають використовувати лінзи – зменшують термін адаптації;
  • сприяють якнайшвидшому відновленню рогівки (за наявності мікротравм);
  • дають відчуття відсутності коригувальних елементів.

Що потрібно враховувати при виборі зволожуючих крапель для контактних лінз

Підбираючи краплі для зволожуючих лінз, слід враховувати не тільки ціну. Необхідно орієнтуватися на індивідуальну реакцію організму, зручність застосування, склад засобу. Найрозумніше - звернутися до фахівця. Він порекомендує оптимальний варіант зволожуючих крапель для очей із лінзами для кожного конкретного випадку.

Вибір проводиться з урахуванням таких якостей очних крапель для зволоження лінз:

  1. В'язкість. За рахунок в'язкості текстури пом'якшується тиск лінзи на око. Це сприяє комфортності носіння. Якщо в'язкість занадто велика – засіб нерівномірно розподілятиметься по поверхні. В'язкість має бути до 25 сП.
  2. Зволоження. Виробляється за рахунок наявності у складі гіалуронової кислоти, що має властивість утримувати вологу. Це дає можливість утримувати епітелій у досить зволоженому стані.
  3. інгредієнти. Бажана наявність у складі гіалуронової кислоти. Засіб не повинен містити хлорид бензалконію та подібні консерванти.

Як користуватися зволожуючими краплями

Краплі для очей під час носіння лінз можна використовувати, не знімаючи елементів, що коректують. Зробити це дуже просто. Необхідно вимити та ретельно висушити руки. Закинути голову, утримуючи очі у відкритому стані. Акуратно закапати засіб.

Слід пам'ятати про дотримання правил зберігання крапель, рекомендованих виробником.